2019-20

2019-20

Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016

Πλούσιο θέαμα και γκολ στους αγώνες ποδοσαφαίρου της ΕΠΣΚΙ

Άλλο ένα Σαββατοκύριακο με πολλές φάσεις και γκολ πέρασε για την Α’ και Β΄Κατηγορία ποδοσφαίρου στα γήπεδα Κεφαλονιάς και Ιθάκης. Πολλά γκολ όμως είχαμε και στο ξεκίνημα του Πρωταθλήματος των Παίδων.
Χαρακτηριστικός είναι ο αγώνας ανάμεσα στο Οδυσσέα Ιθάκης και τα Διλινάτα στο Βαθύ με τους Διλινάδες να παίρνουν τελικά τους βαθμούς αν και οι Ιθακιώτες δεν το έβαλαν κάτω και στο πρώτο ημίχρονο πέτυχαν δύο γκολ προκαλώντας άγχος και νεύρα στην ομάδα των Διλινάτων. Στην επανάληψη όμως οι Διλινάδες μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα και πήραν επάξια τη νίκη με σκορ 2-7.
ΠΑΟ ΟΔΥΣΣΕΥΣ – ΑΟ ΔΙΛΙΝΑΤΩΝΔΗΜ. ΙΘΑΚΗΣΣάββατο26/11/1611:00ΚΙΟΣΗΣ Κ., ΣΟΥΛΑ Ε., ΒΛΑΧΟΥ Κ.2-7
5.ΠΑΟ ΠΑΓΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – A.O. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣΔΗΜ. ΚΕΡΑΜΕΙΩΝΣάββατο26/11/1615:00ΜΑΓΟΥΛΑΣ Σ., ΚΩΤΣΗΣ Ι., ΘΑΝΑΣΗΣ Ε.2-0
6.ΑΟ ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣΔΗΜ. ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥΚυριακή27/11/1615:00ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΚΙΟΣΗΣ Κ., ΚΩΤΣΗΣ Ι.2-0
7.ΑΟ ΦΩΚΑΤΑ – ΑΟ ΣΑΜΗΣΔΗΜ. ΚΕΡΑΜΕΙΩΝΚυριακή27/11/1615:00ΘΑΝΑΣΗΣ Ε., ΚΟΜΗΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΜΕΝΕΓΑΤΟΣ Ε.1-0

9.ΠΑΟ ΟΔΥΣΣΕΥΣ03003216
Στο ξεκίνημα του Πρωταθλήματος του Α’ Ομίλου Παίδων ο ΠΑΟ έδειξε από την αρχή την υπεροχή του κερδίζοντας με 9-1 τον Εθνικό.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ
(1η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
13.ΠΑΟ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ – A.O. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣΔΗΜ. ΚΕΡΑΜΕΙΩΝΚυριακή27/11/1611:00ΚΩΤΣΗΣ Ι., ΜΕΝΕΓΑΤΟΣ Ε., ΚΟΜΗΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.9-1
Παρακάτω σας παραθέτουμε την βαθμολογία του Α’ Ομίλου.
1.ΠΑΟ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ3110091
2.ΑΟ ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ0000000
3.A.O. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ0100119
Ο αγώνας ανάμεσα στον Πυλαρικό και τη Σάμη για το Πρωτάθλημα Παίδων του Β Ομίλου που ήταν να γίνει το Σάββατο 26 Νοεμβρίου αναβλήθηκε. Ο Εύγερος δεν μπόρεσε να επικρατήσει στην αναμέτρηση με τα Διλινάτα που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της ΕΠΣΚΙ στα Φαρακλάτα και έχασε με 1-4.