2019-20

2019-20

Τετάρτη 30 Μαρτίου 2022

Νταμπλούχος 2021-2022 στην παράταση ο Παλληξουριακός

Στην παράταση κρίθηκε ο σημερινός 40ος τελικός του τοπικού κυπέλλου και ο Παλληξουριακός με σκόρερ τον Μάκη Πολλάκη στο 112’, θα είναι ο φετινός νταμπλούχος της Ε.Π.Σ.Κ.Ι. και την περίοδο 2021-2022.

Δυστυχώς, είχαμε επεισόδια στον σημερινό τελικό κυπέλλου της ΕΠΣΚΙ που βρήκε νικητή με 1-0 τον Παλληξουριακό στην παράταση και ταυτόχρονα Κυπελλούχο για το 2022 με γκολ του Πολλάκη.

Το παιχνίδι διεκόπη για 10 λεπτά στην παράταση, καθώς από την εξέδρα έπεσαν κάποια μπουκάλια και καπνογόνα, με τους διαιτητές (Ν. Αντωνιάδης, Απ. Καραϊσκος, Σπ. Χρηστάτος) να ζητούν την εκκένωση της εξέδρας, κάτι που τελικά δεν κατέστη δυνατό

Παρόλα αυτά το ματς συνεχίστηκε και έληξε με νικητή τον Παλληξουριακό

Δείτε την απονομή καθώς και στιγμιότυπα από τον αγώνα στα βίντεο της Ελένης Λουκέρη